Hotel

Nowy hotel przy plaży Matemwe

Dlaczego Zanzibar Queen Hotel?

⇀  Hotel położony na jednej z najpiękniejszych plaż świata.
⇀  Wyśmienita kuchnia.
⇀  Jeden z największych basenów na wyspie (można uczyć się tu nurkowania)
⇀  Romantyczna atmosfera
⇀  Zadbamy o twoje ciało i duszę
⇀  Bogata oferta rozrywki i sportów
⇀  Kochamy i szanujemy naszych gości

basen
darmowe WiFi
restauracja
yoga
centrum nurkowe
pokój konferencyjny
plaża hotelowa
wycieczki
telefon
półka na bagaże

Dlaczego Matemwe?

Matemwe jest jedną z najpiękniejszych, koralowych plaży na świecie. Można znaleźć tam niezwykłe połączenie niebiańskiej plaży z turkusowo – błękitną wodą Oceany Indyjskiego. Jest to idealne miejsce dla osób szukających relaksu oraz egzotyki.

Zanzibar

Zanzibar jest częściowo autonomiczną wyspą Tanzanii, położoną na Oceanie Indyjskim. Egzotyka i zapierające dech w piersiach widoki są kwintesencją wyjątkowej, afrykańskiej podróży. Piękne, piaszczyste plaże z palmami kokosowymi i turkusowa woda każdego wprawią w zachwyt.

Ważne informacje
FINANCE

Jaką walutę mieć przy sobie?

Oficjalną walutą są Tanzańskie Szylingi (TZS), chociaż dolary są powszechnie akceptowane (banknoty wydane po 2006r.). Niektóre hotele i restauracje akceptują karty płatnicze (z lokalną opłatą 5%). Bankomaty znajdują się na lotnisku i w Stone Town.

HEALTH

Zdrowie i szczepienia:

Szczepienia na żółtą febrę wymagane jest tylko dla podróżujących z krajów objętych tę chorobą.
Zanzibar ma nieduże ryzyko zachorowania na malarię – branie leków profilaktycznych powinno być indywidualną decyzją. Mimo to, środki przeciwko komarom i długie rękawy wieczorami są zalecane.

CULTURE

Język i kultura:

Oficjalnymi językami są kiswahili oraz angielski. Warto poznać kilka podstawowych słów w swahili. Zanzibarska kultura to mieszanka wpływów afrykańskich, indyjskich i arabskich. Sercem wyspy jest historyczna część Stone Town wpisana przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa.

VISA

Czy potrzebuję wizę?

Wiza turystyczna jest wymagana. Można ją uzyskać w każdej ambasadzie Tanzanii lub na podczas przekraczania granicy – w tym na lotnisku Zanzibar Abeid Amani Karume International Airport. Koszt wizy to 50 USD od osoby.

SPECIAL OFFER

Zarezerwuj bezpośrednio z nami!

Zanzibar Queen Hotel dba o twoją duszę i ciało i chce, aby twoje wakacje były jeszcze cudowniejsze! Właśnie dlatego każdy kto zarezerwuje pobyt na stronie otrzyma sesję jogi albo wyjątkowy masaż.

NEWS

Czy wiesz skąd pochodzą przyprawy?

Prawdopodobnie słyszałeś już kiedyś jak ktoś określał Zanzibar wyspą przypraw. Nazwa ta nie niesie w sobie żadnych niespodzianek. Jest to miejsce przepełnione różnorodnymi zapachami i aromatami.

Na Zanzibarze możesz znaleźć liczne farmy i uprawy przypraw ze wszelkimi roślinami i ziołami, które jest w stanie zaoferowaćblog 1d wyspa. Pieprz, imbir, cynamon, wanilia i gałka muszkatołowa to tylko niektóre z wszystkim znanych przypraw które ujrzymy na wyspie w ich zupełnie naturalnej formie. Lokalny przewodnik pokaże Tobie miejsca w których rosną, a także wytłumaczy procesy dzięki którym rośliny i ich nasiona przybierają formę twoich ulubionych przypraw używanych podczas gotowania. W czasie wycieczki możesz robić zdjęcia, kręcić filmy, zadawać nieskończoną ilość pytań, a co najważniejsze masz możliwość spróbować większość zanzibarskich owoców I ziół. Bez wątpienia jest to niesamowita lekcja nie tylko dla ludzi interesujących się sztuką kulinarną, ale także dla tych, który chcą spędzić swój pobyt na wyspie w produktywny sposób. Dodatkowo jest to świetna okazja, aby zakupić naturalne zioła, przyprawy, herbatę, kawę a nawet mydła.

Jedną z atrakcji jest również wejście lokalnego mężczyzny na sam szczyt palmy, abyś mógł spróbować smaku świeżego kokosa. Jest to z pewnością idealna wycieczka dla ciekawskich bez względu na kulinarne umiejętności!

Book your room at the best price

© Zanzibar Queen Hotel 2016

contact@zanzibarqueen.com